Péče o paruky z pravých vlasů rozhodně nepatří mezi jednoduché záležitosti. V případě, že jste si právě paruku z pravých vlasů přinesli domů, dobře si promyslete, jakou péči jí budete schopni poskytnout sami a s čím se naopak obrátíte na specializovaného oborníka. Na co tedy rozhodně nezapomenout?
Vlásenkářská hlava
Každý večer budete paruku z pravých vlasů sundávat, ale odložit ji pouze v koupelně či někde na noční stolek, není vhodné řešení z důvodu zacuchání. Ideálním místem je vlásenkářská hlava, která proporcemi připomíná skutečnou hlavu, včetně krku. Právě na ni můžete bez obav paruku odložit a přírodní vlasy se nezacuchají a současně si udrží požadovaný tvar a účes. Kromě toho stojan využijete také při mytí či následném schnutí.
Mytí paruky jen pro zkušené!
Mytí paruky se provádí na již zmíněné vlásenkářské hlavě prostřednictvím specializované péče a přesně daným postupem. Abychom skutečně splnili všechny náležitosti, nestačí si pouze přečíst návod na internetu, ale nejlépe absolvovat krátkou instruktáž ve specializovaném salonu. Právě zde vás odborníci naučí, jak při mytí paruky postupovat.
Přestože je paruka tvořena přírodními vlasy, je nutné si uvědomit, že nejsou vyživovány. Potřebnou hydrataci jim proto musíme průběžně dodávat k tomu určenou kosmetickou péčí. Základ údržby paruky tvoří šampon na paruky (šampon na suché vlasy) doplněný minimálně kondicionérem na paruky či dalšími přípravky s nízkým obsahem sulfátů. Právě ty mohou totiž paruku z pravých vlasů ještě více vysoušet. Pozor si rovněž dejte na příliš horký vzduch fenu nebo kulmy, aby nedošlo ke spálení.
Nebojte se vyhledat odborníka
Péče o paruky z pravých vlasů není snadná a navíc částka, kterou za paruku zaplatíte, rozhodně není nízká. O to víc bychom měli věnovat pozornost její péči a údržbě. Pokud si nedůvěřujete, svěřte ji raději do rukou zkušeného odborníka. Ten si snadno poradí i se staršími parukami s narušenými či suchými vlasy